Wiadomości z Katowic

Mistrzostwa Świata w Doha. Pływacy Akademii Wychowania Fizycznego z medalami!

• Dodano: 2024-02-20 09:15

Pływacy Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach zatriumfowali na Mistrzostwach Świata w Doha! Katarzyna Wasick zdobyła brązowy medal w pływaniu stylem dowolnym, a Kuba Majerski w pływaniu stylem motylkowym.

Mistrzostwa Świata w Sportach Wodnych 2024

Mistrzostwa Świata w Sportach Wodnych 2024, które odbywały się w Doha w Katarze w terminie od 2 do 18 lutego, były dla wielu sportowców z całego świata ostatnią szansą na zakwalifikowanie się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Na mistrzostwach rozdano medale w sześciu kategoriach: pływaniu, pływaniu artystycznym, pływaniu na otwartych akwenach wodnych, skokach do wody, skokach z dużych wysokości oraz piłce wodnej.

Pływacy Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki wywalczyli medale

Wspaniałymi wynikami mogą pochwalić się pływacy Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Kuba Majerski w sobotę 17 lutego zdobył brązowy medal w pływaniu stylem motylkowym na dystansie 100 m, osiągając czas 51.32. Katarzynie Wasick w niedzielę 18 lutego na mistrzostwach udało się zdobyć brązowy medal w pływaniu stylem dowolnym na dystansie 50 m, a czas 23.95, który osiągnęła, sprawił, że została pierwszą kobietą w historii polskiego pływania z czasem wynoszącym mniej niż 24 sekundy na takim dystansie.

– Katarzyna Wasick wywalczyła brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym i została pierwszą kobietą w historii polskiego pływania, która popłynęła ten dystans poniżej 24 sekund! Wcześniej Kuba Majerski został brązowym medalistą w pływaniu na dystansie 100 m stylem motylkowym! Gratulujemy – przekazał katowicki magistrat w mediach społecznościowych.